Громадська робота

Значною мірою зусиллями колективу кафедри було проведено з’їзд фтизіатрів України (1981 р.), Всесоюзну конференцію з алергології (1985 р.) та республіканську з пульмонології (1992 р.), ряд Всесоюзних та республіканських форумів, де вони були співорганізаторами. За роки незалежності співробітниками кафедри також було проведено перший з'їзд фтизіатрів і пульмонологів України (1993 р.), а також 3 з'їзди алергологів України, низку науково-практичних конференцій з алергології (більше 10, причому у Вінниці вони стали традиційними).

За спільною ініциативою кафедри та Інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України при підтримці облтубдиспансеру у Вінниці було започатковано"Український пульмонологічний журнал" (головний редактор – акад. АМН України проф. Ю.І.Фещенко (Київ), заступник – проф. Б.М.Пухлик). За ініціативою нашої кафедри та Українського товариства імунологів та алергологів (голова – проф..Г.М.Дранік) у Вінниці було засновано журнал "Імунологія та алергологія". Проф.. Б.М.Пухлик є причетним до видання журналів „Астма і алергія”, „Оториноларингологія”, „Алергологія, імунологія, інсектологія”, входить до їх редакційної колегії. Співробітники кафедри активно співпрацюють з провідними науковими і популярними медичними виданнями в Україні ( газети „Ваше здоров’я”, „Новини медицини і фармації” тощо).

Вкладом колективу кафедри у міжнародні стосунки була організація міжнародної конференції, присв’яченої пам’яті видатного вихідця з України, Нобелівського Лауреата Зельмана Абрахама Ваксмана, який винайшов перший протитуберкульозний препарат стрептоміцин, що зберіг у світі життя мільйонам людей. На цій конференцій був присутнім його син професор Байрон Ваксман, правнук лауреата, відомі науковці зі США. В місті народження Нобелівського Лауреата (селище Нова Прилука, Липовецького району) було встановлено пам’ятну стелу.

Завідувач кафедри д.мед.наук, професор Пухлик Борис Михайлович є засновником та президентом Асоціації алергологів України. В 2014 році кандидат мед.наук, асистент кафедри А.Е.Богомолов був обраний відповідальним секретарем Асоціації алергологів України.

Innova4TB. A RISE action to increase synergy in international TB research and management

INNOVA4TB is an international and intersectoral consortium that combines institutions from high and medium/low Tuberculosis (TB) incidence countries, with large experience in clinical managing M/XDR-TB cases; high level universities and research institutions with experience in complementary basic and translational research focused on TB diagnosis; and small and medium-size enterprises (SMEs) focused on the TB diagnosis, using different novel technological approaches, interested in transferring the research into innovative products, services and/or processes.

Цікаві відеоматеріали

Додаткова література