Тематичний план практичних занять з клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу факультету медичної психології

Тематичний план практичних занять з клінічної імунології та алергології для студентів 5 курсу факультету медичної психології

Дні


Зміст

1
Предмет і завдання клінічної імунології. Структура і функції імунної системи. Комплексна оцінка стану імунної системи. Методи діагностики імунозалежних захворювань (анамнез, об’єктивне та лабораторне імунологічне спеціальне та специфічне обстеження). Робота в імунологічній лабораторії.

2
2
Імуно-нейро-ендокринна регуляція функцій організму. Вплив психо-емоційних навантажень на стан імунної системи та зміна лабораторних імунологічних показників під їх впливом. Стрес та депресивні стани як фактор ризику розвитку імунопатологічних захворювань.
2
3
Імунодефіцити вроджені та набуті, в тому числі СНІД ВІЛ-обумовлений. Основні поняття про інші імунозалежні хвороби (трансплантаційна імунологія, імунологія репродукції,  аутоімунні та лімфопроліферативні захворювання, поствакцинальні реакції та ускладнення). Імунотерапія: види, методи, принципи призначення. Класифікація імунотропних засобів, побічні ефекти, покази та проти покази до призначення. Амбулаторний прийом хворих з імунопатологічними станами.
2
4
Алергія, типи імунопатологічних реакцій по Джеллу і Кумбсу. Алергени, види, форми.  Методи обстеження на алергічні захворювання (анамнез, шкірні проби, провокаційні тести, лабораторні тести). Робота в алергологічній маніпуляцій ній. Алергічний риніт, поліноз: діагностика, лікування, профілактика. Прийом хворих в алергологічному кабінеті..
2
5
Нереспіраторні алергічні захворювання: алергічні дерматити: клініка, вікові особливості, методи діагностики та лікування, прогноз. Непереносимість харчових продуктів, харчова алергія. Кропив’янка: класифікація, методи діагностики та лікування.  Набряк Квінке, диференційний діагноз з спадковим ангіоневротичним набряком. 

2
6
Медикаментозна алергія, діагноз, профілактика. Диференційна діагностика з іншими видами непереносимості лікарських препаратів. Етапна діагностика. Анафілактичний шок: діагностика та невідкладна допомога.
2
7
Принципи лікування алергічних захворювань. Специфічна імунотерапія: показання, протипоказання, переваги. Фармакотерапія алергічних захворювань (блокатори Н1-гістамінорецепторів I, II  покоління та їх метаболіти,  глюкокортикостероїди, мембраностабілізатори): показання, протипоказання, побічні ефекти.
ПМК - Залік

2


14

Цікаві відеоматеріали

Додаткова література